Austria – informacje podstawowe

Austria – informacje podstawowe

Co powinniśmy wiedzieć zanim zaczniemy się pakować?

Tutaj znajdziecie podstawowe informacje na temat Austrii .

WalutaEUR – euro
1 euro = 100 centów
1 EUR ≈ 4.16 PLN
JęzykNiemiecki. Bez problemu dogadamy się po angielsku.
Wymagane dokumentyDowód osobisty lub paszport
Różnica czasowa względem PolskiWiedeń +0h
StolicaWiedeń
Największe miastoWiedeń
Populacja (2017)8 722 865
Religia dominującaKatolicyzm
Ustrój politycznyRepublika federalna

Jak dojechać?

Z Polski do stolicy Austrii – Wiednia możemy dotrzeć  samolotem ✈️ i… pociągiem 🚂. Samolot złapiemy w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Pociągi do Wiednia odjerzdżają ze stacji Warszawa Centralna, Gdańsk, Kraków Główny i Katowice. Oczywiście możemy dosiąść się na dowolnej stacji na trasie pociągu.

Lot z Polski do Wiednia to jakieś półtorej godziny. Podróż pociągiem to ponad 11 godzin! Cena? Lot będzie nas kosztował około 300 PLN, jazda pociągiem to wydatek 250 PLN.

Istnieje jeszcze trzecia opcja – autobus 🚌! Przy odrobinie szczęścia możemy kupić bilety już za 9.99 PLN!!! Niemiecki przewoźnik FlixBus tanio i szybko (Katowice – Wiedeń to 6 godzin jazdy) zawiezie nas do stolicy Austrii!

Tanie podróże autobusem od 4.99 zł
Podróżowanie jest fajne!!!

Slider
Lotnisko / dworzecRyanairWizz AirLOTPKP
GdańskWiedeńWiedeń
KatowiceWiedeń
KrakówWiedeńWiedeńWiedeń
WarszawaWiedeń
WiedeńWiedeń

Z lotniska do centrum miasta najszybciej dostaniemy się pociągiem. City Airport Train – CAT zawiezie nas do miasta za 12 EUR (51.50 PLN) w 16 minut. Obok taksówek, CAT jest najdroższą opcją na wydostanie się z lotniska! Mając Złotówę przy boku wybieramy autobus za 13 EUR (55.80 PLN) w obie strony 🤑!

Komunikacja miejska w Wiedniu

Wiedeń ska komunikacja miejska to metro, tramwaje i autobusy. Bilety na komunikację miejską nie są tanie. Jednorazowy przejazd to wydatek 2.40 EUR (10.30 PLN), Bilet jednodniowy kosztuje 8 EUR (34.30 PLN) a dwudniowy 14.10 EUR (60.50 PLN).

Laudamotion

Jeżeli jesteście miłośnikami muzeów warto rozważyć zakup karty miejskiej, dzięki której dostaniecie zniżkę w licznych muzeach 🏛, restauracjach 🍗 i kawiarniach ☕️. Karta miejskia jest biletem na komunikację miejską.

Z Dublina do Wiednia lecimy liniami Laudamotion. Linie te w większości należą do Ryanaira, a po Nikim Lauda sostała tylko nazwa 😉!

Jesteśmy w Wiedniu 😁, w Austrii! Zaczynamy zwiedzanie 😎!

Booking.com
Reklamy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.