Indie – wiza i szczepienia

Aplikujemy o wizę do Indii 🤩

Aby wjechać do Indii potrzebujemy wizę. Polacy od 2015 roku mogą starać się o e-wizę. O e-wizę aplikujemy online, wypełniając w sieci wniosek wizowy i dołączamy zdjęcie, o wymiarach 2 x 2 cale i zeskanowaną stronę z danymi z paszportu.

Aplikujemy o e-wizę!

E-wiza przysługuje nam jeśli bedziemy lądować na lotnisku w Ahmedabad, Amritsar, Bagdogra , Bengaluru, Calicut, Chandigarh, Chennai, Cochin, Coimbatore, Delhi, Gaya, Goa, Guwahati, Hyderabad, Jaipur, Kolkata, Lucknow, Madurai, Mangalore, Mumbai, Nagpur, Pune, Tiruchirapalli, Trivandrum, Varanasi, Vishakhapatnam, lub przypłyniemy do jednego z tych portów: Chennai, Cochin, Goa, Mangalore, Mumbai. W innym przypadku będziemy musieli pofatygować się po wizę do ambasady!

e-wizaonline

Aby móc zaaplikować o e-wizę udajemy się na oficjalną stronę IndianVisaOnline, i klikamy na e-Visa Application. Tutaj podajemy podstawowe informacje: rodzaj paszportu, obywatelstwo, lotnisko na którym będziemy lądować, numer PESEL, nasz adres e-mail, typ wizy o jaką będziemy aplikować i planowany przyjazd do Indii.

Serwis dostępny jest tylko w języku angielskim. Jeśli nie czujecie się pewni, to warto mieć kogoś przy sobie kto zna ten język. Pytania nie są skąplikowane, więc podstawy języka angielskiego powinny wystarczyć!


O e-wizę możemy najwcześniej aplikować na 180 dni, najpóźniej na 4 dni przed planowanym przyjazdem do Indii!


Po zalogowaniu do serwisu będziemy musieli odpowiedzięć na szereg pytań o nasze wykształcenie, adres zamieszkania, wcześniejsze podróże, wyznanie, pochodzenie rodziców, czy należymy do spłeczności pakistańskiej i takie, takie 🤔…

W wniosku wizowym należy podać adres kontaktowy w Indiach. W tym miejscu wpisujemy adres hotelu lub hostelu, w którym planujemy zatrzymać się wczasie naszego Indyjskiego gigantu!

Szukaj hoteli i nie tylko...
Podróżowanie jest fajne!!!

Poczuj się jak w domu...
Podróżowanie jest fajne!!!

previous arrow
next arrow
Slider

Po odpowiedzi na wszystkie pytanie należy dodać zdjęcie. Nie martwcie się jeśli nie posiadacie zdjęcia w wymaganym wymiarze: 2 x 2 cale. System pozwoli przyciąć zdjęcie do odpowiednich rozmiarów. Po zdjęciu czas na wgranie pliku pdf ze skanem paszportu. Skan strony ze zdjęciem i danymi osobowymi nie może przekroczyć 300 KB.

Upewniamy się, że wszystkie dane są poprawne!

Teraz przechodzimy do najtrudniejszej części! Płatności! Opłata to 80 USD (300 PLN) dodatkowo serwis dolicza 3.50 USD (13 PLN) opłaty manipulacyjnej.

Wypełnione! Zapłacone! Czekamy! Czekamy do 4 dni roboczych. My czekaliśmy jakieś 12 godzin. Po tym czasie dostajemy maila z informacją o zmianie statusu naszej e-wizy na GRANTED. Oznacza to, że możemy wjechać do Indii 😍😍😍!


E-wiza jest tylką promesą wizową! Właściwa wiza zostanie wbita nam do paszportu w Indiach, na lotnisku!


Wiza jest niezbędna aby wjechać na terytorium Indii.

Szczepienia ochronne!

Szczepić się, czy się nie szczepić? Szczepienia ochronne nie są obowiązkowe aby wjechać do Indii. Sami musimy odpowiedzić na pytanie czy poddać się szczepieniom ochronnym.

Zaszczepić możemy się w każdym ośrodku medycyny podróży i medycyny tropikalnej. Wizytę należy umówić z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ponieważ nasz organizm potrzebuje czasu aby uodpornić się na szczepy które za pomocą igły i strzykawki wtłaczane są do naszego ciała.

Niektóre szczepionki wymagać będą powtórzenia 😫.

Jeśli przed przyjazdem do Indii odbywamy podróż do krajów, gdzie notuje się przypadki zachorowań na żółtą gorączkę, należy zaszczepić się przeciwko ww. chorobie z jednoczesnym wydaniem Międzynarodowego Świadectwa Szczepień (International Certificate of Vaccination).

Nazwa chorobyZalecenia
Poliomyelitis błonica, tężec (DT) odra, nagminne zapalenie przyusznic, różyczka (MMR)Szczepienia w przypadku ryzyka kontaktu z chorymi: droga kropelkowa  (błonica, odra, nagminne zapalenie przyusznic, różyczka), droga fekalno-oralna (poliomyelitis); ryzyka kontaktu z zakażoną ziemią (tężec)
Wirusowe zapalenie wątroby typu ASzczepienie w przypadku ryzyka spożycia zakażonej wody i/lub żywności
Wirusowe zapalenie wątroby typu BSzczepienie w przypadku ryzyka interwencji chirurgicznych, iniekcji, kontaktu z zakażoną krwią, kontaktów seksualnych
Dur brzusznySzczepienie w przypadku ryzyka spożycia zakażonej wody i/lub żywności
WściekliznaSzczepienie w przypadku ryzyka pogryzienia przez chore zwierzęta, np. psy, koty, lisy, małpy
Japońskie zapalenie mózguSzczepienie w przypadku wyjazdu w regiony endemicznego występowania choroby (w szczególności stany Andhra Pradesh, Assam, Bihar, Goa, Haryana, Karnataka, Kerala, Tamil Nadu, Uttar Pradesh, i West Bengal); w północnej części kraju transmisja choroby od maja do października, w południowych Indiach transmisja całoroczna
CholeraSzczepienie w przypadku ryzyka spożycia zakażonej wody i/lub żywności

W naszych żółtych książeczkach figurują wpisy jeszcze ważnych szczepień z poprzednich gigantów. Te, które straciły już ważność postanawiamy powtórzyć.

Z zaciśniętymi pięściami i łzami w oczach poddajemy się igle. Dur brzuszny, polio, tężec, błonnica i dodatkowo grypa (profilaktycznie 😋). Wizyta konsultacyjna i szczepienia kosztują nas 125 EUR (539.50 PLN).

Mamy wizy, ręce obolałe od szczepień. Jesteśmy gotowi na Indie 😁😁😁!

Reklamy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.