Twarze Indii…

Smutne, radosne, zmęczone, piękne, kolorowe – takie są Indie…

Piękne kobiety, smutne kobiety… Zapracowani mężczyźni… Radosne dzieci… Smutne oczy, Wesołe oczy! Bogaci i biedni… Kolorowi… Starzy i młodzi… Tacy są mieszkańcy Indii!

Pani z Dżajpuru
Ali i jego riksza

Dzieciaków nie trzeba było namawiać do zdjęć. Przeciwnie! Same prosiły… Nie mogliśmy im odmówić 😊 
Sprzedawczyni fasoli
Pan w pomarańczowym wdzianku
Pokolenia
Praca na polu

Uwielbiam to zdjęcie… Na twarzy tej kobiety widać smutek, zmęczenie, troskę… Kobiety i dzieci pracowały na polu, nie zwracając uwagi na to, iż za ich plecami jest jeden z siedmiu cudów świata – Taj Mahal. Nie byłem nachalnym fotografem. Poprosiłem o możliwość zrobienia zdjęcia. Pani się zgodziła… Daję jej 100 INR (5.35 PLN), dzieciakom rozdajemy słodycze… Czuję się winny 😔…

Kumple
Panienka z okienka
Street food
Praca przy czerwonym forcie
Plaże Goa
Uzdrawiajaca kąpiel

W języku polskim zwykle stosuje się wobec obywateli Indii określenie „Hindusi”, często dochodzi do nieporozumień, gdyż około 200 mln Hindusów nie jest hindusami (hinduistami). Pojęcie „Hindus” (Indus, Indyjczyk) mylnie utożsamia się z pojęciem „hindus” (małą literą, wyznawca hinduizmu)


Selfie

Te zdjęcia robimy w drodze na bazar w Bombaju… Mężczyzna z fotografii ciągnie wózek z tekstyliami, kilkakrotnie cięższy od niego samego, do jednego z magazynów.

Kolory Indii

Kolorowe sari indyjskich kobiet to powiew świerzości na szarych, pełnych smogu ulicach…

Tragarz
Stara kobieta
Pielgrzymi
Football

Indie to drugie państwo pod względem liczby ludności na świecie. Podczas naszego giganta widzimy ludzi biednych i bogatych, pięknych, chorych, młodych i starych… Widzimy ludzi śpiących na ulicach, dzieci, które zamiast być w szkole pracują z rodzicami w polu… Mijamy muzułmańskie dzielnice i skwery na których rozgrywane są mecze krykieta…

Indusi są przyjąźni, autentyczni, uśmiechnięci 😊!

Reklamy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.