Niemcy – podstawowe informacje o sąsiedzie!

Guten morgen!

Republika Federalna Niemiec – państwo federacyjne składające się z 16 krajów związkowych – landów. Stolicą i największym miastem RFN jest Berlin. Niemcy mają powierzchnię 357,386 km². Z około 83 milionami mieszkańców Niemcy są najludniejszym krajem w Unii Europejskiej.

Wielu z nas miało pewnie okazję wpaść z sąsiedzką wizytą do Republiki Federalnej Niemiec! My często zaglądamy za zachodnią granicę. Odwiedziny u znajomych, zakupy, wypady turystyczne, przesiadki… Każdy powód jest dobry 😉.

WalutaEUR – euro
1 euro = 100 centów
1 EUR ≈  4.16 PLN
JęzykNiemiecki. Bez problemu dogadamy się po angielsku.
Wymagane dokumentyDowód osobisty lub paszport
Różnica czasowa względem PolskiBerlin +0h
Stolica Berlin
Największe miastoBerlin
Populacja (2018)82 979 100
Religia dominującaKatolicyzm, protestantyzm
Ustrój politycznyRepublika (system kanclerski)

Jak dojechać?

Do niemieckich miast dolecimy z każdego lotniska w Polsce. Możemy skorzystać z oferty wielu przewoźników i dojechać busem lub autokarem za naprawdę małe pieniądze! Koleją też dojedziemy 🚝! Ci którzy nie lubią transportu publicznego magą sąsiadów odwiedzić własnym autkiem!

Tanie podróże autobusem od 4.99 zł
Podróżowanie jest fajne!!!

Slider

Polacy po Niemcach i Turkach stanowią trzecią siłę 💪! Język Polski słyszymy w metrze, w sklepach, na ulicy! Celnik który sprawdza nam paszporty na berlińskim lotnisku wita nas słowami „Dzień dobry”☺️!

Komunikacja w Niemczech

Komunikacja w Niemczech działa perfekcyjnie! Jesteśmy mile zaskoczeni, gdy na ekranach naszych telefonów pojawiają się informacje o najlepszych połączeniach z punktu A do B! Korzystamy z internetu mobilnego, który zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej 🇪🇺, działa na takich samych warunkach jak w Polsce!

O komunikacji miejskiej w Berlinie napiszemy osobnego posta!

Noclegi w Niemczech

Poczuj się jak w domu...
Podróżowanie jest fajne!!!

Slider

Noclegi w Niemczech są dość drogie. Możecie zaoszczędzić parę euro korzystając z naszej oferty przygotowanej razem z Booking.com. Wy zaoszczędzicie i nam też coś skapnie 😁!

Booking.com
Reklamy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.