Pakujemy plecaki – Lizbona

Portugalia 🇵🇹

To nasza druga wyprawa do stolicy Portugalii. Lizbonę po raz pierwszy odwiedzamy w 2013 roku. Tym razem naszym głównym celem jest Festiwal św. Antoniego – Festiwal Sardynek 🐟!

Portugalia to najdalej wysunięte na zachód państwo Europy. Portugalia od wschodu i północy graniczy z Hiszpanią, od zachodu i południa oblewają ją wody Oceanu Atlantyckiego. Do Portugalii należą wyspy na Oceanie Atlantyckim Azory i Madera.

Waluta EUR – euro
1 euro = 100 centów
1 EUR ≈  4.20 PLN
JęzykPortugalski. Bez problemu dogadamy się po angielsku.
Wymagane dokumentyDowód osobisty lub paszport.
Różnica czasowa względem PolskiLizbona -1h
Stolica Lizbona
Największe miastoLizbona
Populacja (2016) 10 833 816
Religia dominującaKatolicyzm
Ustrój politycznyRepublika semiprezydencka

Lecimy do Lizbony

Do Lizbony polecimy Ryanairem z Krakowa, Wrocławia i Warszawy – Modlin. Wizzair zabierze nas do stolicy Portugalii z Katowic i Okęcia.

Lizbona PortoFaro
LOTWarszawa-Chopin
RyanairKraków, Warszawa-Modlin, Wrocław Kraków, Warszawa-Modlin Warszawa-Modlin, Wrocław
WizzKatowice, Warszawa-ChopinKatowice, Warszawa-Chopin, Wrocław

Przy odrobinie szczęścia Lizbonę możemy odwiedzić za 100 PLN 😉!

Decyzja o Gigancie w Lizbonie jest spontaniczna. Bilety Dublin – Lizbona, Lizbona – Dublin kupujemy dzień przed lotem. Cena to 126.98 EUR (533.32 PLN) 🙄!

Nocleg w Lizbonie

Lizbona ma dobrze rozbudowaną bazę noclegową. Hotele, hostele, domy gościnne, kwatery prywatne… Każdy znajdzie coś dla siebie, na swoją kieszeń i potrzeby…

Poczuj się jak w domu...
Podróżowanie jest fajne!!!

Slider

Zatrzymujemy się Quinta Colina by Shiadu. Mały hotelik, blisko centrum. Fajny ale, aby się do niego dostać należy pokonać przeszkody w postaci niezliczonych schodów i wzniesień! Cena za dwie noce, dwie osoby to 193.30 EUR (811.86 PLN) – pamiętajcie, że rezerwujemy bez wyprzedzenia i w czasie festiwalu sardynek 😉!

Booking.com

Komunikacja w Lizbonie

Po Lizbonie pojeździmy sobie metrem, autobusami oraz tramwajami. Tramwaje są najbardziej popularne, a linia tramwajowa #28 to jedna z głównych atrakcji miasta.

Na wszystkie środki transportu możemy kupić za 0.50 EUR (2.10 PLN) kartę VIVA VIAGEM i doładowywać ją w miarę potrzeby.

Nasze karty kupujemy na stacji metra na lotnisku. Metro to najlepsza i najtańsza opcja na dostanie się z lotniska do centrum miasta!

Na karcie VIVA będziemy mogli pojechać do Sintry, ale o tym później 😉!

Spacery po Lizbonie są fajne, ale do najłatwiejszych nie należą! Miasto położone jest na wzgórzach. Dotarcie do niektórych miejsc wymaga od nas kondycji wspinaczy wysokogórskich ⛰!

Bom dia Lisboa!

Reklamy

2 Comments

  1. […] (6.40 PLN). Winda jest częścią transportu publicznego, więc będziemy mogli użyć naszych kart VIVA VIAGEM. Szczyt szybu to taras widokowy, na który prowadzą spiralne schody. Opłata to kolejne 1.50 EUR […]

  2. […] dworcu Rossio zasilamy nasze karty VIVA VIAGEM kwotą 5.50 EUR (23.40 PLN) – tyle kosztuje bilet do Sintry w obie strony […]

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: