Bray i ogrody Powerscourt

Jedziemy nad morze…

Dzisiaj zabieramy Was do Brayów. Bray to miasteczko w hrabstwie Wicklow, 20 km od Dublina. Do Bray dojedziecie kolejką DART ze stacji Dublin Conolly. Posiadacze karty Leap, mogą spać spokojnie, na tym bilecie możecie pojechać do Brayów za darmo 🤑!

Bray, Co. Wicklow

Bray to popularna weekendowa miejscówka… Gdy temperatura przekroczy 16 stopni i promienie słoneczne zaczynają pieścić Dublińczyków – Bray przeżywa najazd mieszczuchów… Spacer po promenadzie, wylegiwanie się na kamienistej plaży – to fajny sposób na spędzenie wolnego popołudnia…

Z plaży widać górę, na której szczycie znajduje się krzyż. Górę widać z każdego miejsca w mieście. Giewont – myślimy i postanawiamy się na nią wspiąć. Góra – Bray Head, która wysokości ma 241 metrów, wystawia naszą kondyncję na próbę…

Cliff walk

7 kilometrów to dystans pomiędzy Bray a kolejną nadmorską miejscowością Greystones. Dystans ten pokonujemy na nogach popularną trasą – Cliff Walk. Jeśli mamy szczęście i pogoda jest w miarę fajna to spacer do Greystones staje się prawdziwą przyjemnością…

Trasę pokonujemy w jakieś dwie godziny… Po drodze podziwiamy widoki… Jest na co popatrzeć!

Drogę powrotną możemy sobie ułatwić i wsiąść do kolejki, która zawiezie nas z powrotem do Dublina. My jesteśmy twardzi twardziele i do Brayów wracamy z buta!

DART do Greystones

Podróżnicy

W Irlandii mieszka grupa etniczna – Travellers. Podróżnicy mają swój własny język kulturę i prowadzą koczowniczy tryb życia co łączy ich ze znanymi nam Romami.

Podróżnicy mają opinię awanturników i złodziei 🤨, co powoduje społeczne odrzucenie.


Ogrody Powerscourt

Jedziecie do Brayów samochodem? Fajnie! W drodze powrotnej warto zatrzymać się w Powerscourt – najpiękniejszym ogrodzie w Irlandii.

Powerscourt

Tutaj podczas swoich podróży Makłowicz próbował irlandzkich specjałów.


Według National Geographic, ogrody Powerscourt to trzecie miejsce na liście 10 najpiękniejszych ogrodów na świecie 🌷🌹🥀🌼!


Takich jegomościów można spotkać w ogrodach Powerscourt
Ogrody

Ogrody możemy odwiedzić codziennie w godzinach od 9 do 17:30 (ostatnie wyjście o 17). Bilet kosztuje 10.50 EUR 🙄 (45.80 PLN). Warto!

W Powerscourt znajduje się najwyższy wodospad w Irlandii! Wodospad oddalony jest 6 km od ogrodów. Bilet kosztuje 5.50 EUR (24 PLN).

Bray i Powerscourt to nasza propozycja na jednodniową wycieczkę za miasto. Bray to fajny sposób na aktywny relaks i obcowanie z przyrodą. Powescourt odkryliśmy przez przypadek. Ogrody robią wrażenie, warto wyskoczyć z kasy!

Reklamy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.