Menu

Christmas castle w Dublinie

Nadszedł czas świętowania! Boże Narodzenie! Ulubione święto Irlandczyków! W tym roku Dublin przygotował dla swoich mieszkańców jarmark bożonarodzeniowy… Całe miasto rozświetla miliony lampek! Na najważniejszych budynkach wyświetlane są świąteczne iluminacje. Kolędnicy zbierają pieniądze dla potrzebujących… Czujemy, że zbliżają się święta!

Poczta w Dublinie
Świąteczne dekoracje na ulicy Henry

Christmas castle

Nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia bez jarmarku bożonarodzeniowego! Władze Dublina zorganizowały dla mieszkańców i turystów jarmark bożonarodzeniowy. Dublin zaprasza nas na dziedziniec zamku. Zamek w Dublinie na czas świąt zmienia się w Christmas Castle!

Do zamku prowadzi droga, przy której, po obu stronach ustawione są choinki. Drzewka, jak żołnierze strzegą bram zamku! Przy bramie wita nas gardzista, życząc nam Wesołych Świąt!

Na dziedzińcu przed zamkiem ustawione są kramy ze świątecznymi podarkami. Stragany nie cieszą się zainteresowaniem… Kolejki ustawiają się do straganu z grzanym winem i piwem, Welcome to Ireland 🍻. Cena za winiaka to 5 EUR (21.40 PLN)! Grzaniec leje się do kartonowych kubków na kawę, a piwo do plastików 😞!

Na rusztach smaży się kiełbasianek 🌭😋…

Hu, hu, ha nasza zima zła…
Karuzela… Dla małych i dużych…

Mali i duzi mogą karnąć się na karuzeli. Przejażdżka karuzelą kosztuje 3 EUR (12.85 PLN) Plac rozbrzmiewa świąteczną muzyką…

Hej kolęda, kolęda!

Podśpiewujki 🎼

Zamek w Dublinie ma prezent dla wszystkich odwiedzających jarmark bożonarodzeniowy. W czasie trwania jarmarku zwiedzanie zamku jest darmowe! Zaoszczędzone 16 EUR (68.50 PLN) – przepijemy ☺️!

W zamku animatorzy śpiewają kolędy, przybliżają nam irlandzkie, świąteczne tradycje. Każda sala przystrojona jest świątecznym drzewkiem a w sali jadalnej czekana nas tradycyjny świąteczny obiad… turkey and ham 🍗🍖…


Jarmark otwarty został dość późno, bo dopiero 12 grudnia i potrwa do 20 grudnia. Jarmark można odwiedzać codziennie w godzinach od 12 do 20!

Dubliński market, jest jednym z lepszych na którym do tej pory byliśmy… W całym mieście czuje się świąteczną atmosferę…

Jest fajnie!

Jest świątecznie!

Nasza ocena 🎅🎅🎅🎅🎅
O Autorze

Nie pamiętam kiedy podróżowanie stało się moją pasją... Plecak i paszport zawsze trzymam pod ręką. Kilkutygodniowy gigant, city break? Zawsze jestem na TAK!

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.