Menu
Chiny

APLIKUJEMY O WIZĘ DO CHIN…

Wiza jest niezbędna jeśli chcemy zwiedzić Chiny. Zanim zaaplikujemy o chińską wizę wpierw musimy zarezerwować loty oraz zorganizować noclegi.

Bez biletu wizy nie dostaniesz!

Do Chin Ludowych lecimy liniami Emirates z Dublina z międzylądowaniem w Dubaju. Za nasze loty płacimy 580 € (ok 2 500 zł). Bezpośrednio z Warszawy do Pekinu polecimy LOTem, a cena może być naprawdę okazyjna 🤑.

Szukamy noclegów w Chinach!

Kolejnym, krokiem w procesie aplikacji o wizę jest rezerwacja noclegów. W internecie mnóstwo jest stron, za pomocą których możemy zarezerwować noclegi w Chinach.

Najlepsze oferty są na…
booking.com

Wybieramy hotele, które nie wymagają natychmiastowej płatności. Rezerwację zawsze możemy zmienić, lub anulować.


uwaga❗
Pamiętajcie aby wasze imię i nazwisko było na rezerwacji! Jeżeli planujecie podróż w kilka osób miejcie pewność, że dane wszystkich podróżnych są wpisane do rezerwacji!


Mamy już najważniejsze rezerwacje zrobione!

Składamy wniosek wizowy!

Ze strony ambasady ściągamy i wypełniamy wniosek wizowy. Z wnioskiem, kserokopią paszportu oraz paszportem jedziemy do konsulatu lub ambasady Chińskiej Republiki Ludowej

Koszt wizy turystycznej z pozwoleniem na jednorazowy wjazd na terytorium Chin dla obywateli Polski to 33 € (260 zł), dla Irlandczyków 40 € 🙂, a Amerykanie zapłacą 125 €❗ Okazuje się że aplikując o wizę za granicą zapłacimy o jakieś 100 zł mniej, niż aplikując o tę samą wizę w Polsce. Nie mamy pojęcia jak to wytłumaczyć! Potwierdzenie wpłaty będzie nam potrzebne przy odbiorze wizy.


Uwaga❗
Jeżeli planujecie wypad z Chin do Hong Kongu i z powrotem to pamiętajcie aby aplikować o wizę dwukrotnego lub wielkokrotnego wjazdu!


Wiza turystyczna wydawana jest na 30 dni. Termin ważności wizy to 90 dni. Sam proces ubiegania się o wizę nie jest skomplikowany, a na wizę czeka się około 4 dni. Możliwe jest za dodatkową opłatą (+110 zł) wyrobienie wizy w czsie expresowym – 1 dzień roboczy. Jest jeszcze opcja superexpresowa +160 zł 😉

Wiza do Chin. Aplikowanie o wizę. Chińska wiza.
Chińska wiza

Jeżeli daleko wam do Ambasady lub Chińskiego konsulatu to możecie skorzystać z usług agencji lub biur podróży, które za dodatkową opłatą pomogą Wam w procesie ubiegania się o wizę.O Autorze

Nie pamiętam kiedy podróżowanie stało się moją pasją... Plecak i paszport zawsze trzymam pod ręką. Kilkutygodniowy GIGANT, city break? Zawsze jestem na TAK!

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.