Menu
Chiny

Aplikujemy o wizę do Chin…

Wiza jest niezbędna jeśli chcemy zwiedzić Chiny. Zanim zaaplikujemy o chińską wizę wpierw musimy zarezerwować loty oraz zorganizować noclegi.

Bez biletu wizy nie dostaniesz!

Do Chin Ludowych lecimy liniami Emirates z Dublina z międzylądowaniem w Dubaju. Za nasze loty płacimy 580 EUR (ok 2 500 PLN). Bezpośrednio z Warszawy do Pekinu polecimy LOTem, a cena może być naprawdę okazyjna 🤑.

Szukamy noclegów w Chinach!

Kolejnym, krokiem w procesie aplikacji o wizę jest rezerwacja noclegów. W internecie mnóstwo jest stron, za pomocą których możemy zarezerwować noclegi w Chinach.

Najlepsze oferty są na…
booking.com

Wybieramy hotele, które nie wymagają natychmiastowej płatności. Rezerwację zawsze możemy zmienić, lub anulować.


Pamiętajcie aby wasze imię i nazwisko było na rezerwacji! Jeżeli planujecie podróż w kilka osób miejcie pewność, że dane wszystkich podróżnych są wpisane do rezerwacji!


Mamy już najważniejsze rezerwacje zrobione!

Składamy wniosek wizowy!

Ze strony ambasady ściągamy i wypełniamy wniosek wizowy. Z wnioskiem, kserokopią paszportu oraz paszportem jedziemy do konsulatu lub ambasady Chińskiej Republiki Ludowej

Koszt wizy turystycznej z pozwoleniem na jednorazowy wjazd na terytorium Chin dla obywateli Polski to 260 PLN (33 EUR) (dla Irlandczyków 40 EUR 🙂, a Amerykanie zapłacą 125 EUR). Okazuje się że aplikując o wizę za granicą zapłacimy o jakieś 100 PLN mniej, niż aplikując o tę samą wizę w Polsce. Nie mamy pojęcia jak to wytłumaczyć! Potwierdzenie wpłaty będzie nam potrzebne przy odbiorze wizy.


Jeżeli planujecie wypad z Chin do Hong Kongu i z powrotem to pamiętajcie aby aplikować o wizę dwukrotnego lub wielkokrotnego wjazdu!


Wiza turystyczna wydawana jest na 30 dni. Termin ważności wizy to 90 dni. Sam proces ubiegania się o wizę nie jest skomplikowany, a na wizę czeka się około 4 dni. Możliwe jest za dodatkową opłatą (+110 PLN) wyrobienie wizy w czsie expresowym – 1 dzień roboczy. Jest jeszcze opcja superexpresowa +160 PLN 😉

Wiza do Chin. Aplikowanie o wizę. Chińska wiza.
Chińska wiza

Jeżeli daleko wam do Ambasady lub Chińskiego konsulatu to możecie skorzystać z usług agencji lub biur podróży, które za dodatkową opłatą pomogą Wam w procesie ubiegania się o wizę.Brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.