Menu
Austria

Austria – informacje podstawowe

Mozart, Strauss, Freud, Sisi, sznycel i ten koleś, którego imienia nie wolno wymieniać – oto cała nasza wiedza o Austrii. Jak zawsze w takich momentach zaglądamy do Wikipedii – źródła wiedzy dla wszystkich o wszystkich i wszystkim…

Rząd austriacki prowadzi fajną stronkę, na której znajdziecie informacje o Austrii.

Podstawowe informacje o Austrii

FlagaFlaga Austrii
WalutaEUR (€) – euro
1 euro = 100 centów
1 EUR ≈ 4,16 PLN
JęzykNiemiecki. Bez problemu dogadamy się po angielsku.
Wymagane dokumentyDowód osobisty lub paszport
Różnica czasowa względem PolskiWiedeń +0h
StolicaWiedeń
Największe miastoWiedeń
Populacja (2017)8 722 865
Religia dominującaKatolicyzm
Ustrój politycznyRepublika federalna

Jak dojechać do austriackiej stolicy?

Z Polski do stolicy Austrii – Wiednia możemy dotrzeć  samolotem ✈️ i… pociągiem 🚂. Samolot złapiemy w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Pociągi do Wiednia odjeżdżają ze stacji Warszawa Centralna, Gdańsk, Kraków Główny i Katowice. Oczywiście możemy dosiąść się na dowolnej stacji na trasie pociągu.

Lot z Polski do Wiednia to jakieś półtorej godziny. Podróż pociągiem to ponad 11 godzin! Cena? Lot będzie nas kosztował około 300 PLN, jazda pociągiem to wydatek 250 PLN.

Lotnisko / dworzecRyanairWizz AirLOTPKP
GdańskWiedeńWiedeń
KatowiceWiedeń
KrakówWiedeńWiedeńWiedeń
WarszawaWiedeń
WiedeńWiedeń

Istnieje jeszcze trzecia opcja – autobus 🚌! Przy odrobinie szczęścia możemy kupić bilety już za 9,99 PLN!!! Niemiecki przewoźnik FlixBus tanio i szybko (Katowice – Wiedeń to 6 godzin jazdy) zawiezie nas do stolicy Austrii!

Podróżowanie jest fajne!
Tanie podróżowanie autobusem po Europie

Z Dublina do Wiednia lecimy liniami Laudamotion. Linie te w większości należą do Ryanaira, a po Nikim Lauda została tylko nazwa 😉!

Z lotniska do centrum miasta najszybciej dostaniemy się pociągiem. City Airport Train – CAT zawiezie nas do miasta za 12 EUR (51,50 PLN) w 16 minut. Obok taksówek, CAT jest najdroższą opcją na wydostanie się z lotniska! Mając Złotówę przy boku wybieramy autobus za 13 EUR (55,80 PLN) w obie strony 🤑!

Noclegi

Wiedeń jest dość drogim miastem… Trzeba liczyć się z wydatkami 😌…

Najlepsze oferty są na…
booking.com

Komunikacja miejska w Wiedniu

Wiedeńska komunikacja miejska to metro, tramwaje i autobusy. Bilety na komunikację miejską nie są tanie. Jednorazowy przejazd to wydatek 2,40 EUR (10,30 PLN), Bilet jednodniowy kosztuje 8 EUR (34,30 PLN) a dwudniowy 14,10 EUR (60,50 PLN).

Jeżeli jesteście miłośnikami muzeów warto rozważyć zakup karty miejskiej, dzięki której dostaniecie zniżkę w licznych muzeach 🏛, restauracjach 🍗 i kawiarniach ☕️. Karta miejskia jest biletem na komunikację miejską.

Jesteśmy w Wiedniu 😁, w Austrii! Zaczynamy zwiedzanie 😎!

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.