Menu
Austria

AUSTRIA – INFORMACJE PODSTAWOWE

Mozart, Strauss, Freud, Sisi, sznycel i ten koleś, którego imienia nie wolno wymieniać – oto cała nasza wiedza o Austrii. Jak zawsze w takich momentach zaglądamy do Wikipedii – źródła wiedzy dla wszystkich o wszystkich i wszystkim…

Rząd austriacki prowadzi fajną stronkę, na której znajdziecie informacje o Austrii.

Podstawowe informacje o Austrii

FlagaFlaga Austrii
WalutaEUR (€) – euro
1 euro = 100 centów
1 EUR ≈ 4,16 PLN
JęzykNiemiecki. Bez problemu dogadamy się po angielsku.
Wymagane dokumentyDowód osobisty lub paszport
Różnica czasowa względem PolskiWiedeń +0 h
StolicaWiedeń
Największe miastoWiedeń
Populacja (2017)8 722 865
Religia dominującaKatolicyzm
Ustrój politycznyFederalna republika parlamentarna

Jak dojechać do austriackiej stolicy?

Z Polski do stolicy Austrii – Wiednia możemy dotrzeć  samolotem ✈️ i… pociągiem 🚂. Samolot złapiemy w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Pociągi do Wiednia odjeżdżają ze stacji Warszawa Centralna, Gdańsk, Kraków Główny i Katowice. Oczywiście możemy dosiąść się na dowolnej stacji na trasie pociągu.

Lot z Polski do Wiednia to jakieś półtorej godziny. Podróż pociągiem to ponad 11 godzin! Cena? Lot będzie nas kosztował około 300 zł, jazda pociągiem to wydatek 250 zł.

Lotnisko / dworzecRyanairWizz AirLOTPKP
GdańskWiedeńWiedeń
KatowiceWiedeń
KrakówWiedeńWiedeńWiedeń
WarszawaWiedeń
WiedeńWiedeń

Istnieje jeszcze trzecia opcja – autobus 🚌! Przy odrobinie szczęścia możemy kupić bilety już za 9,99 zł!!! Niemiecki przewoźnik FlixBus tanio i szybko (Katowice – Wiedeń to 6 godzin jazdy) zawiezie nas do stolicy Austrii!

Podróżowanie jest fajne!
Tanie podróżowanie autobusem po Europie

Z Dublina do Wiednia lecimy liniami Laudamotion. Linie te w większości należą do Ryanaira, a po Nikim Lauda została tylko nazwa 😉!

Z lotniska do centrum miasta najszybciej dostaniemy się pociągiem. City Airport Train – CAT zawiezie nas do miasta za 12 € (51,50 zł) w 16 minut. Obok taksówek, CAT jest najdroższą opcją na wydostanie się z lotniska! Mając Złotówę przy boku wybieramy autobus za 13 € (55,80 zł) w obie strony 🤑!

Noclegi

Wiedeń jest dość drogim miastem… Trzeba liczyć się z wydatkami 😌…

Najlepsze oferty są na…
booking.com

Komunikacja miejska w Wiedniu

Wiedeńska komunikacja miejska to metro, tramwaje i autobusy. Bilety na komunikację miejską nie są tanie. Jednorazowy przejazd to wydatek 2,40 € (10,30 zł), Bilet jednodniowy kosztuje 8 € (34,30 zł) a dwudniowy 14,10 € (60,50 zł).

Jeżeli jesteście miłośnikami muzeów warto rozważyć zakup karty miejskiej, dzięki której dostaniecie zniżkę w licznych muzeach 🏛, restauracjach 🍗 i kawiarniach ☕️. Karta miejskia jest biletem na komunikację miejską.

Jesteśmy w Wiedniu 😁, w Austrii! Zaczynamy zwiedzanie 😎!

O Autorze

Nie pamiętam kiedy podróżowanie stało się moją pasją... Plecak i paszport zawsze trzymam pod ręką. Kilkutygodniowy GIGANT, city break? Zawsze jestem na TAK!

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.