Menu
Niemcy

NIEMCY – INFORMACJE O SĄSIEDZIE!

Republika Federalna Niemiec – państwo federacyjne składające się z 16 krajów związkowych – landów. Stolicą i największym miastem RFN jest Berlin. Niemcy mają powierzchnię 357 386 km². Z około 83 milionami mieszkańców Niemcy są najludniejszym krajem w Unii Europejskiej.

Wielu z nas miało pewnie okazję wpaść z sąsiedzką wizytą do Republiki Federalnej Niemiec! My często zaglądamy za zachodnią granicę. Odwiedziny u znajomych, zakupy, wypady turystyczne, przesiadki… Każdy powód jest dobry 😉.

FlagaPlik:Flag of Germany.svg
WalutaEUR (€) – euro
1 euro = 100 centów
1 EUR ≈  4,16 PLN
JęzykNiemiecki. Bez problemu dogadamy się po angielsku.
Wymagane dokumentyDowód osobisty lub paszport
Różnica czasowa względem PolskiBerlin +0h
Stolica Berlin
Największe miastoBerlin
Populacja (2018)82 979 100
Religia dominującaKatolicyzm, protestantyzm
Ustrój politycznyFederalna republika parlamentarna

Jak dojechać?

Do niemieckich miast dolecimy z każdego lotniska w Polsce. Możemy skorzystać z oferty wielu przewoźników i dojechać busem lub autokarem za naprawdę małe pieniądze! Koleją też dojedziemy 🚝! Ci którzy nie lubią transportu publicznego magą sąsiadów odwiedzić własnym autkiem!

Podróżowanie jest fajne!
Tanie podróżowanie autobusem po Europie

Polacy po Niemcach i Turkach stanowią trzecią siłę 💪! Język Polski słyszymy w metrze, w sklepach, na ulicy! Celnik który sprawdza nam paszporty na berlińskim lotnisku wita nas słowami “Dzień dobry”☺️!

Komunikacja w Niemczech

Komunikacja w Niemczech działa perfekcyjnie! Jesteśmy mile zaskoczeni, gdy na ekranach naszych telefonów pojawiają się informacje o najlepszych połączeniach z punktu A do B! Korzystamy z internetu mobilnego, który zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej 🇪🇺, działa na takich samych warunkach jak w Polsce!

Noclegi w Niemczech

Najlepsze oferty są na…
booking.com

Nasi sąsiedzi każą sobie słono płacić za możliwość przenocowania pod ich niemieckim dachem 🏨. W Berlinie można znaleźć fajne miejscówki za zupełnie przyzwoitego pieniążka. Szukajcie promocji na Bookingu!

Guten Morgen!

O Autorze

Nie pamiętam kiedy podróżowanie stało się moją pasją... Plecak i paszport zawsze trzymam pod ręką. Kilkutygodniowy GIGANT, city break? Zawsze jestem na TAK!

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.