Wiedeń i Bratysława… Ile nas to kosztowało?- Na nasz wiedeńsko - bratysławski GIGANT wyruszamy we wtorek po południu. Powrót zaplanowany jest na piątek. Wybieramy poranny lot bo jeszcze tego samego dnia trzeba iść do pracy 😔.
Kiszonki, smażonki i ich konsumpcja…- Nasz GIGANT nie byłby kompletny bez sztandarowych smaków austriackiej stolicy. Najpierw ruszamy w miasto i zwiedzamy. W godzinach lunchu ruszamy na sznycla. Wybór pada na Figlmueller. Dziś nazwa „sznycel wiedeński” jest prawnie chroniona, a sami Austriacy nazywają ją swoim kulinarnym skarbem narodowym.
Obłędny Wiedeń- Wiedeń Habsburgów to największe miasto Austrii, które należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy. Chcemy sprawdzić czy nam też się udzielią wszechobecne "uchy, achy i wowy" nad tym miastem.
Austria – informacje podstawowe- Z Polski do stolicy Austrii - Wiednia możemy dotrzeć  samolotem  i... pociągiem . Samolot złapiemy w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Pociągi do Wiednia odjerzdżają ze stacji Warszawa Centralna, Gdańsk, Kraków Główny i Katowice. Oczywiście możemy dosiąść się na dowolnej stacji na trasie pociągu. Istnieje jeszcze trzecia opcja - autobus ! Przy odrobinie szczęścia możemy kupić bilety już za 9.99 PLN!!!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.