Wiedeń i Bratysława… Ile nas to kosztowało? - Na nasz wiedeńsko - bratysławski GIGANT wyruszamy we wtorek po południu. Powrót zaplanowany jest na piątek. Wybieramy poranny lot bo jeszcze tego samego dnia trzeba iść do pracy 😔.
Kiszonki, smażonki i ich konsumpcja… - Nasz GIGANT nie byłby kompletny bez sztandarowych smaków austriackiej stolicy. Najpierw ruszamy w miasto i zwiedzamy. W godzinach lunchu ruszamy na sznycla. Wybór pada na Figlmueller. Dziś nazwa „sznycel wiedeński” jest prawnie chroniona, a sami Austriacy nazywają ją swoim kulinarnym skarbem narodowym.
Obłędny Wiedeń - Wiedeń Habsburgów to największe miasto Austrii, które należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy. Chcemy sprawdzić czy nam też się udzielią wszechobecne "uchy, achy i wowy" nad tym miastem.
Austria – informacje podstawowe - Z Polski do stolicy Austrii - Wiednia możemy dotrzeć  samolotem  i... pociągiem . Samolot złapiemy w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Pociągi do Wiednia odjerzdżają ze stacji Warszawa Centralna, Gdańsk, Kraków Główny i Katowice. Oczywiście możemy dosiąść się na dowolnej stacji na trasie pociągu. Istnieje jeszcze trzecia opcja - autobus ! Przy odrobinie szczęścia możemy kupić bilety już za 9.99 PLN!!!
Reklamy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podoba Ci się nasz blog?
Pomóz nam w realizacji naszych marzeń!
Image is not available
Slider