Chiński Gigant – ile to nas kosztowało?- Lubimy gubić się w miejscach które odwiedzamy, zmieniać plany, zasiedzieć się przy piwku. Nie lubimy przewodnika z batem i z zegarkiem w ręku😋!
Don’t upgrade your seat! Upgrade your airline! Emirates!- Jak wiecie staraliśmy się o upgrada z klasy ekonomicznej do biznesowej  - niestety nie udało się. Emirates w klasie ekonomicznej daje radę! Nasze plakietki "Emirates please upgrade us" za każdym razem wywołują uśmiech na twarzach personelu pokładowego.
Kaczka po pekińsku 😋- Zamiast kurczaka dostajemy chrząstki, sos słodko - kwaśny zastąpiony ketchupem! WTF?! Gdzie jest ta wspaniała chińska kuchnia o której czytaliśmy na podróżniczych blogach?! OSZUKALI NAS!!!
Made in China 🎎- Nasz filmik z Pingyao. Zapraszamy do oglądania...
Pingyao! Warto czy nie warto?- Pingyao wita nas deszczem. Bierzemy taksówkę za 15 juanów. Nasz hostel oddalony jest tylko kilkadziesiąt metrów od wschodniej bramy starożytnego miasta. Zostawiamy plecaki, przebieramy się w cieplejsze ciuchy i idziemy w miasto!
Datong- Zapraszamy do obejrzenia naszego filmiku z Datongu 🎥
Starożytne miasto – Datong- Jesteśmy zauroczeni miastem i postanawiamy poświęcić dzień na zwiedzanie miasta. Z żalem rezygnujemy z Grot Yungang 😔. Mamy cały dzień, nie mamy planu! W ręku mapa! Bez spiny, na luzie zaczynamy zwiedzać starożytne miasto Datong!
Pociągiem po Chinach- Wraz z rosnącą górą łupinek słonecznika (namiętnie dłubanego przaz Pana Chińczyka) nasza podróż dobiega końca. Jesteśmy już przeszło 7 godzin w podróży. Czas na drzemkę. Pani na górze chrapie a jej partner puszcza siarczystego bąka! Zachowujemy grobowe miny, choć w środku krzyczymy i tarzamy się ze śmiechu 🤣
Wielki Mur Chiński- W którym kierunku iść? Mamy dwie opcje – lewo i prawo. Jesteśmy twardzi i ruszamy w prawo. Wybieramy trudniejszy odcinek muru, wierząc, że nasz wysiłek zostanie nagrodzony spektakularnymi widokami... Docierając do najwyższego puntu napotykamy – MUR . To jest koniec trasy!!! 😮 😮😮  Czujemy się oszukani!!! Pozostaje niedosyt!!! 🙄
Pekin – Pałac Letni- Do Letniego Pałacu oddalonego 20 kilometrów od centrum Pekinu dojeżdżamy metrem. Tym razem bez żadnych wpadek. Linia 4, stacja Beigongmen. Jesteśmy w tym coraz lepsi. Tak jak Zakazane Miasto, Pałac Letni Chińskich cesarzy robi na nas ogromne wrażenie. Jest ogromny... Ponad 3000 obiektów, 70000 m² zabudowanej przestrzeni z ogrodami, pałacami, świątyniami, altanami.
Beijing Express- Pekin w 6 minut 🤔 Da się? Da się! Oto co udało nam się zobaczyć w stolicy Chińskiej Republiki Ludowdej!
Pekin – Zakazane Miasto, Świątynia Nieba…- Widzimy bramę do Zakazanego Miasta! Prawie się posikałem - tak długo na to czekałem! Konrad jest trochę marudny, zmaga się z przeziębieniem i ogólnie ma trochę na to wszystko wyje...bane 🤒!
Witamy w Chinach 😁- Paszporty opięczetowane, odciski zeskanowane, zdjęcie naszych mordek zrobione, temperatura naszych ciał zmierzona... Witamy w Chinach!!!
Aplikujemy o wizę do Chin…- Wiza jest niezbędna jeśli chcemy zwiedzić Chiny. Zanim zaaplikujemy o chińską wizę wpierw musimy zarezerwować loty oraz zorganizować noclegi. Lecimy z Emirates z Dublina. Rezerwacja za pośrednictwem strony Emirates to kilka minut i wydatek około 500 EUR, my zapłaciliśmy 580 EUR za loty Dublin – Dubaj, Dubaj – Pekin, Pekin – Dubaj i Dubaj – […]
Chiny – informacje podstawowe- Co powinniśmy wiedzieć zanim zaczniemy się pakować? Podstawowe informacje o Chińskiej Republice Ludowej! Nie zapomnijcie, że w Chinach będziemy potrzebowali VPN, żeby być w kontakcie ze światem! Waluta CNY (¥) – juan chiński1 juan = 10 jiao = 100 fenów10 CNY ≈ 5.50 PLN Pamiętajcie, że na terytorium Chin nie wolno wwozić chińskiej waluty. Możemy […]
Emirates please upgrade us!!!- To nasz pierwszy post! Właśnie kupiliśmy bilety na naszą Chińską wyprawę 🙂 Startujemy z Dublina z Irlandii do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kilka godzin na transfer i do Pekinu!!! Za bilety zapłaciliśmy około 580 EUR w klasie ekonomicznej. W drodze powrotnej zatrzymujemy się w Dubaju na parę dni pomoczyć zmęczone nogi w Zatoce Perskiej […]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.