Menu

Czy stolica Itali jest droga? Odpowiedź jest tylko jedna… Rzym wart jest wszystkich piniędzy ☺️. W Rzymie można zostawić fortunę, można też fajnie spędzić czas za niedużego pieniążka. W tym poście rozliczymy się z Wami z naszego rzymskiego giganta 💰. W Rzymie jest ciepło, smacznie i fajnie… Drogo❓ Oceńcie sami…

Ile eurasków w Rzymie zostawiliśmy?

Samolot Ryanair ląduje punktualnie na lotnisku Ciampino, które oddalone jest 15 kilometrów od włoskiej stolicy. Po odprawie paszportowej łapiemy busa Terravision który za 6 € zawozi nas na centralny dworzec w Rzymie. Z Termini mamy rzut kamieniem do naszego hotelu.


UWAGA
Okolice rzymskiego dworca kolejowego to miejsce pracy prostytutek, ulubiona miejscówka bezdomnych, i okolica gdzie znajdziecie fajne hotele i smaczne restauracje 😋. Termini jest dobrze skomunikowane i z tego powodu jest fajnym punktem, z którego można na zwiedzanie miasta wyruszyć.


Za co?ILE? (1 = 4,52 )
Lot Ryanair
Dublin – Rzym Ciampino, Rzym Ciampino – Dublin
328,73 zł
Transfer z lotniska do Rzym Termini + Termini – lotnisko54,24 zł
Noclegi (2 noce ze śniadaniem)327,50 zł
Metro (bilet 48 godzinny)54,24 zł
Muzea Watykańskie76,84 zł
Nekropolis58,76 zł
Rzymskie atrakcje0,00 zł
Pasta, pasta, pizza, gelato, wino 😋🍷🍕🍝🍧☕😋450 zł
Snaczki z lokalnego marketu61,43 zł
Pamiątki56,50 zł
Napiwki100,00 zł
Razem1 568,24 zł


Archi di Roma Guest House

W Rzymie przyjmuje nas koreańska rodzina, która w okolicy Termini prowadzi rodzinny hotelik. Na piątym piętrze, w rzymskiej kamienicy znajduje się kilka pokoi, w których poczujemy się jak w domu. Nasi gospodarze utrzymują swój hotelik w nienagannej czystości.

Śniadanie serwowane jest do pokoju. Na tacy znajdują się rogaliki, jaja, granola, nutelka i sok pomarańczowy. W pokoju znajduje się ekspres do kawy Nespresso. Mamy nieograniczony dostęp do kawowych kapsułków.

Archi di Roma dostaje od nas:

Rating: 5 out of 5.
Booking.com

Najlepsze oferty są na…
booking.com

Rzym jest przyjaznym miastem dla budżetowych turystów. Większość atrakcji dostępnych jest za darmo. Jedyną atrakcją do której trzeba kupić bileta to Amfiteatr Flawiuszów. Zaoszczędzone euraski wydajemy na pastę, pizzę, winko i aperolka. Włoskie makarony warte są wszystkich pieniędzy.

W Rzymie polecamy wam dwie knajpki: pierwsza serwuje dobrą pizzę i tanie wino, nazywa się Ristorante Pizzeria Castello i znajduje się niedaleko Watykanu, druga knajpka to Ristorante Amedeo, gdzie pojeść można dobrego makaronu 🍝.


Aperol Spritz

Aperol Spritz stał się naszym najulubieńszym alkoholowym napojem 😋… Aby poczuć słoneczną Italię potrzebujemy: aperolka, prosecco i gazowaną wodę…

Przepis na włoski koktajl jest prosty… Do szklanki do czerwonego wina wrzucamy lód, wlewamy dwie miarki Aperola, trzy miarki prosecco, całość uzupełniamy gazowaną wodą i przystrajamy plastrem świeżej pomarańczy…

Od czasu odkrycia pomarańczowo – proseccowego koktajlu, Aperol stał się numerem jeden na liście poszukiwanych produktów na lotniskowych bezcłówkach ☺️😉🤩.

Za koktajl w rzymskich knajpach zapłacimy od 4 – 6 (18 – 27 zł).


Wspieraj twórczość!
Kliknij i kup nam kawę!

Pamiątki z rzymskiego Watykanu

W Watykanie na poczcie dostajemy pięćdziesięcio-centówkę, którą na WOŚPową aukcję przeznaczyliśmy…

Monetka zarobiła 600 złotówek dla dzieciaków. Kalendarz z rzymskimi księżmi o anielskiej urodzie sprzedany został za 123 i pół złotówki 🤑.

Pomaganie jest fajne ❤️❤️❤️❤️❤️!


Pomaganie jest fajne!
Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej pomocy

Tak jak za poprzednimi razami, tak i teraz Rzym nas nie zawiódł. Za każdym razem w Rzymie dobrze się bawimy i wszystkiego nie jesteśmy w stanie zobaczyć. Przy każdej wizycie w stolicy Italii odkrywany nowe, fajne miejsca i smakujemy nowych, fajnych dań.

Jesteśmy zakochani we włoskiej stolicy… Zapewniamy Was, że do Rzymu jeszcze wrócimy…

Czesio i Bondzio w Rzymie

Rzym jest fajny!


Rzym odwiedziliśmy we wrześniu 2021

PRZELOT – Ryanair punktualnie i bezpiecznie dostarcza nasze osoby do Rzymu

Rating: 4 out of 5.

NOCLEGI – w hotelu u koreańskiej rodziny czujemy się jak w domu

Rating: 5 out of 5.

JEDZENIE – pasta, pasta, pasta 🍝, pizza 🍕, wino 🍷😋

Rating: 5 out of 5.

ATRAKCJE – Rzym pełen jest atrakcji, których większość dostępna jest za darmoszkę

Rating: 5 out of 5.
O Autorze

Nie pamiętam kiedy podróżowanie stało się moją pasją... Plecak i paszport zawsze trzymam pod ręką. Kilkutygodniowy GIGANT, city break? Zawsze jestem na TAK!

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.