Aplikujemy o wizę do Chin…

Chińska wiza

Wiza jest niezbędna jeśli chcemy zwiedzić Chiny. Zanim zaaplikujemy o chińską wizę wpierw musimy zarezerwować loty oraz zorganizować noclegi.

Lecimy z Emirates z Dublina. Rezerwacja za pośrednictwem strony Emirates to kilka minut i wydatek około 500 EUR, my zapłaciliśmy 580 EUR za loty DublinDubaj , Dubaj – Pekin, Pekin – Dubaj i Dubaj – Dublin.

Szukamy noclegów w Chinach!

Kolejny krok to rezerwacja noclegów. W internecie mnóstwo jest stron, za pomocą których możemy zarezerwować noclegi w Chinach.

Tanie podróże autobusem od 4.99 zł
Podróżowanie jest fajne!!!

Slider

Wybieramy hotele, które nie wymagają natychmiastowej płatności. Rezerwację zawsze możemy zmienić, lub anulować. Pamiętajcie aby wasze imię i nazwisko było na rezerwacji! Jeżeli planujecie podróż w kilka osób miejcie pewność, że dane wszystkich podróżnych są wpisane do rezerwacji!

Mamy już najważniejsze rezerwacje zrobione!

Składamy wniosek wizowy!

Ściągamy ze strony ambasady wniosek wizowy. Wypełniamy, robimy ksero paszportu i z paszportem, wnioskiem wizowym i innymi potrzebnymi dokumentami jedziemy do konsulatu aplikować o wizę!

My od lat mieszkamy w Irlandii, dlatego dodatkowo potrzebowaliśmy potwierzdenia adresu, czyli rachunku lub innego dokumentu, na którym widnieje nasz adres zamieszkania.

Koszt wizy turystycznej z pozwoleniem na jeden wjazd na terytorium Chin dla obywateli Polski to 260 PLN (33 EUR) (dla Irlandczyków 40 EUR 🙂 a Amerykanie zapłacą 125 EUR). Okazuje się że aplikując o wizę za granicą zapłaciliśmy o jakiech 100 PLN mniej, niż aplikując o tę samą wizę w Polsce. Nie mam pojęcia jak to wytłumaczyć! Potwierdzenie wpłaty będzie nam potrzebne przy odbiorze wizy.


Jeżeli planujecie wypad z Chin do Hong Kongu i z powrotem to pamiętajcie aby aplikować o wizę dwukrotnego lub wielkokrotnego wjazdu!


Wiza turystyczna wydawana jest na 30 dni. Termin ważności wizy to 90 dni. Sam proces ubiegania się o wizę nie jest skomplikowany, a na wizę czeka się około 4 dni. Możliwe jest za dodatkową opłatą (+110 PLN) wyrobienie wizy w czsie expresowym – 1 dzień roboczy. Jest jeszcze opcja superexpresowa +160 PLN 😉

wiza
Chińska wiza

Jeżeli daleko wam do Ambasady lub Chińskiego konsulatu to możecie skorzystać z usług agencji lub biur podróży, które za dodatkową opłatą pomogą Wam w procesie ubiegania się o wizę.

Reklamy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.