Menu

Do Chin lecimy liniami Emirates. Były tańsze opcje dotarcia do Pekinu, ale bardzo chcieliśmy zrobić kilkudniową przerwę w Dubaju. Cena za bilety z Dublina do Pekinu, jaką zapłaciliśmy to około 580 €, czyli jakieś 2 500 zł.

Emirates please upgrate us!

Stewardesa linii lotniczych Emirates.

Jak wiecie staraliśmy się o upgrejda z klasy ekonomicznej do biznesowej  – niestety nie udało się. Emirates w klasie ekonomicznej daje radę! Nasze plakietki “Emirates please upgrade us” za każdym razem wywołują uśmiech na twarzach personelu pokładowego. Mimo pozytywnej reakcji nie dostajemy miejsc w klasie biznesowej 😔! My się łatwo nie poddajemy i będziemy zabierać je na każdy lot  liniami lotniczymi Emirates!

Na lotnisku w Dublinie spotykamy się z serdeczną obsługą i dostajemy 4 miejsca tylko dla nas dwóch. Spowodował to  nasz urok osobisty, przypinki lub to że pani na odprawie jest Polką… Tego nie wiemy… Będzie gdzie wyciągnąć nogi!

Na pokładzie samolotu obsługa jest uśmiechnięta, miła i serdeczna. Są chętni do rozmowy i na każdym locie informowani jesteśmy w jakim języku można se pogadać z załogą! Panie stewardesy wyglądają w swoich uniformach jak przysłowiowe 1 000 000 dolarów 😍😍😍!

Fly Better!

Emirates

Skrzydełko czy nóżka?

Posiłki w klasie ekonomicznej w liniach lotniczych Emirates.
Kolacja na pokładzie 😋

Jedzenie serwowane przez Emirates jest bardzo dobre. Mamy do wyboru dwa dania główne🥗🥘🍝🍜🍲🍛. Wszystkie posiłki opisane są w karcie menu, którą dostajemy na pokładzie. Wegetarianie, weganie, alergicy, koszerni muszą zaznaczyć preferencje dotyczące jedzenia podczas rezerwacji biletów. Wszystkie posiłki są halaal, czyli dozwolone w świetle szariatu (prawa muzułmańskiego). Jeżeli zżera  Was ciekawość to na stronach Emirates można sprawdzić jakie jedzonko będzie serwowane na locie. Serwowane są przekąski i napoje. Napoje alkoholowe i bez alkoholowe  🍻🥂🍷🥃🍸🍹 – bez ograniczeń, chyba, że doprowadzicie się do stanu, w którym załoga powie DOŚĆ!


CZY WIECIE, ŻE
Nie dojedliście? Można poprosić o dokładkę! Linie lotnicze Emirates są na to przygotowane! Nikt nie będzie głodny!


Emirates ice

System rozrywki linii Emirates “ice” – to ponad 3 500 kanałów z filmami, muzyką, telewizją i grami. Jest wielokrotnie nagradzany jako najlepszy system rozrywki w powietrzu na świecie! Znajdziemy tu też polskie filmy i muzykę znad Wisły – do pełni szczęścia brakuje schabowego z ziemniakami i byłoby jak w domu 😂.

Przy każdym siedzeniu są gniazdka elektryczne i wejścia USB. Telefon wam nie padnie! Mamy też dostęp do internetu bezprzewodowego – ZA DARMO❗ Za darmo oznacza limit 20 MB i wielkie szczęście jeśli uda Wam się połączyć 😐!

Airbus A380

Mamy dwa loty Boeingiem 777 – Dublin – Dubaj, Dubaj – Dublin i dwa loty największym, pasażerskim samolotem ✈️ na świecie Airbus A380 – Dubaj – Pekin, Pekin – Dubaj.

Airbus A380 linii Emirates.
Airbus A380

CZY WIECIE, ŻE
A380 w barwach linii lotniczych Emirates zabiera na pokład średnio 524 pasażerów + członków załogi 😮😮😮


Gdzie jest maska na oczy?

Zestawy amenity Emirates.
Amenity Expo 2020

Jedyny minus na locie z Emirates to brak zestawu akcesoriów przydatnych podczas długich lotów w postaci pasty, szczoteczki do zębów oraz opaski na oczy. Zestawy przyborów, którymi tak bardzo chwali się Emirates dostępne są tylko na lotach powyżej 9 godzin. Trochę to nie fajne, biorąc pod uwagę fakt, że większość pasażerów to pasażerowie tranzytowi. Nasza podróż z Dublina do Pekinu to 18 godzin!

Przesiadka w Dubaju

Mamy kilka godzin przerwy na lotnisku w Dubaju. Lotnisko jest ogromne i… drogie. Ceny podobnie, tak jak na lotniskach w Polsce – z kosmosu 💫! Tutaj możemy skorzystać z pryszniców, licznych restauracji i jak ktoś ma szczęście – z leżanek! Ludzie śpiący na podłodze w oczekiwaniu na lot to częsty widok! Dla palaczy – liczne palarnie! Tu Grzesiek z duszą na ramieniu używa swojego elektryka (używanie papierosów elektronicznych jest zakazane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich).

Umilamy sobie czas podglądając pasażerów oczekujących na swoje loty. Zastanawiamy się dokąd ci wszyscy ludzie lecą? Po co? Wakacje? Spotkanie rodzinne? Praca?

Podsumowując… Złego słowa powiedzieć nie możemy. Loty są punktualne, siedzenia wygodne, dobre jedzenia i duży wybór napitków ☺️! Gorąco polecamy! Post ten nie jest sponsorowany, choć byłoby nam miło gdyby Emirates odezwało się do nas i zaoferowało jakiś darmowy lot 😛😜😝.

Pomimo braku gadżetów, słabego internetu i tego, że pomimo naszych starań Emirates nie upgradowało nas do klasy biznes dajemy liniom lotniczym:

Rating: 4.5 out of 5.

W niedalekiej przyszłości na pewno jeszcze skorzystamy z usług linii lotniczych Emirates!

Don’t upgrade your seat! Upgrade your airline!

Emirates

O Autorze

Nazywają mnie ZŁOTÓWĄ! Moim zadaniem jest kontrolowanie, aby za dużo nie wydać! Podróżowanie jest fajne!

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.