Menu
O czym wiedzieć powinniśmy?

APLIKACJE, KTÓRYCH PODCZAS NASZYCH GIGANTÓW UŻYWAMY

Dzisiaj chcielibyśmy podzielić się z Wami aplikacjami, z których korzystamy podczas planowania i w trakcie naszych Gigantów.

Apple nie zdobył naszych serc, choć jabłka jeść uwielbiamy… Jesteśmy szczęśliwymi użytkownikami Androidów 🤗! Nie wiemy co oferuje App Store, ale przedstawimy Wam, naszym zdaniem najlepsze aplikacje, które znajdziecie w ofercie Google Play

Skyscanner

Tani lot to podstawowe kryterium w wyborze kierunku naszego Giganta. Aplikacja Skyscanner pokaże nam dokąd najtaniej polecieć z wybranego lotniska, w terminie który nam najbardziej odpowiada. Aplikacja jest całkowicie darmowa 🤑!

Dodatkowo przy planowaniu naszych Gigantów używamy aplikacji przewoźników, z których usług najczęściej korzystamy (Ryanair, Aer Lingus, Etihad, Emirates, Lot, Wizz).

Booking.com

Na Booking.com najczęściej rezerwujemy nasze noclegi. W serwisie mamy status Genius 2, co daje nam dostęp do lepszych cen niektórych obiektów. Status Genius uzyskuje się automatycznie po dokonaniu i zrealizowaniu dwóch rezerwacji w przeciągu dwóch lat.

W serwisie znajdziecie hotele, hostele, a także prywatne kwatery. Za rezerwacje nie musimy płacić od razu… Naszym zdaniem jest to najlepsza opcja na znalezienie noclegów!

Najlepsze oferty są na…
booking.com

Airbnb

Na Airbnb znajdziecie prywatne kwatery. Pokój, mieszkanie lub cały dom mogą być do Twojej dyspozycji. Airbnb jest świetnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, grupy przyjaciół.

Koszt wynajmu całego mieszkania, często okazuje się dużo tańszy od wynajmu pokoju w hotelu.


Parlament Europejski w Brukseli.

INTERNET W UNII EUROPEJSKIEJ

Na terenie Unii Europejskiej korzystanie z internetu mobilnego odbywa się na takich samych zasadach jak w domu, jak w Polsce!

Z naszych aplikacji możemy korzystać bez dodatkowych kosztów 😊!


Tripit

Tripit to świetna aplikacja, na której znajdą się wszystkie ważne informacje dotyczące podróży. Dane dotyczące lotu, potwierdzenie rezerwacji hotelu, połączenia kolejowe. Wszystko to mamy w jednym miejscu.

Wystarczy że, potwierdzenia lotu lub rezerwacji hotelu wyślemy na plans@tripit.com i już są widoczne w aplikacji (aplikacja nie rozpoznaje potwierdzeń w języku polskim). Aplikację możemy zintegrować z kalendarzem Google.

Podstawowa wersja jest bezpłatna! Za wersję PRO będziemy musieli zapłacić!

Mapy Google

Tej aplikacji nie trzeba przedstawiać!

Normą jest, że na naszych Gigantach się gubimy. Bez Map Google byśmy zginęli!!!

Sygic Travel

Tą aplikację odkryliśmy przed naszym Gigantem w Lizbonie! Naszym zdaniem jest jedną z lepszych aplikacji przy planowaniu Gigantów.

Aplikacja Sygic Travel pozwala nam wybrać interesujące nas obiekty i zaplanować trasę zwiedzania. Aplikacja pozwoli nam pobrać mapę, którą będziemy mogli używać w trybie offline. Na naszej trasie pojawią się wskazówki jak dostać się do wybranego nas obiektu, zdjęcia oraz krótki opis.Aplikacja dostępna jest w języku angielskim 🙁.

Tripadvisor

Tripadvisor to miejsce, gdzie podróżnicy dzielą się informacjami na temat hoteli, restauracji, wycieczek i atrakcji turystycznych. Dla nas Tripadvisor jest przewodnikiem po miejscach w których możemy dobrze zjeść!

XE Currency

Jest to ulubiona aplikacja Złotówy! Złotówa ma przelicznik w głowie, ale czasami musi sprawdzić, czy jego kalkulacje są prawidłowe 😃😄😆.

Aplikacja obsługuje wszystkie waluty świata.

Nomad Wallet

Lubicie wiedzieć ile wydaliście podczas Giganta? Złotówa lubi!!! Nomad Wallet to apka, w której możecie zapisać wszystkie wasze wydatki. Do każdego Giganta możemy przypisać maksymalnie pięć walut 💵💴💶💷. To dobre rozwiązanie, gdy za bilety lotniczy czy hotele płacimy w różnych walutach…

Wersja PRO kosztuje 4,99 EUR (21,35 PLN).

Uber

Uber jet alternatywą dla taksówek. Prywatni przewożnicy są tańsi od taksiarzy. Takie jest założenie! Okazuje się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Uber jest dużo droższy od taksiarzy…

Z Ubera korzystamy w Indiach i w Odessie na Ukrainie…

Nord VPN

Wirtualna sieć prywatna (VPN) pozwala nam ukryć nasze IP w kraju, w którym dostęp do mediów społecznościowych jest publiczny i na swobodne korzystanie z Internetu w krajach gdzie mamy do czynienia z cenzurą internetową.

Z Nord VPN korzystaliśmy w Chinach, gdzie Facbook i Instagram są blokowane!

Been

Been to fajna apka, na której zaznaczamy kraje, które odwiedziliśmy. Stworzoną mapką 🌎🌍🌏 możemy dzielić się ze znajomymi wywołując u nich zazdrość 😁!

My Flight Radar 24

Nasza ostatnia propozycja to myflightradar24. Pozycja ta nie jest dostępna na urządzenia mobilne!

Po zalogowaniu się do serwisu, podaniu daty i numeru lotu, tworzymy mapę naszych podróży w przestworzach. Program zlicza przebytą odległość, czas jaki spędziliśmy w powietrzu i zanieczyszczenia jakie maszyna produkuje podczas lotu.

Mapa lotów na My Flight Radar 24.

Planując Giganta, dodatkowo sprawdzamy, aplikacje krajów do których się wybieramy. Apki lokalnych taksówek, kolei, lokalnych linii lotniczych zawsze warto mieć w telefonie… W czasach gdy internet jest powszechnie dostępny podróżowanie stało się łatwe!

Podróżowanie jest fajne!
Tanie podróżowanie autobusem po Europie

A Wy? Jakie aplikacje polecacie?

O Autorze

Nazywają mnie ZŁOTÓWĄ! Moim zadaniem jest kontrolowanie, aby za dużo nie wydać! Podróżowanie jest fajne!

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.