Menu
Irlandia

CHRISTMAS CASTLE W DUBLINIE

Nadszedł czas świętowania! Boże Narodzenie! Ulubione święto Irlandczyków! W tym roku Dublin przygotował dla swoich mieszkańców jarmark bożonarodzeniowy… Całe miasto rozświetla miliony lampek! Na najważniejszych budynkach wyświetlane są świąteczne iluminacje. Kolędnicy zbierają pieniądze dla potrzebujących… Czujemy, że zbliżają się święta!

Christmas Castle

Kolędnicy na jarmarku bożonarodzeniowym w Dublinie.

Nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia bez jarmarku bożonarodzeniowego! Władze Dublina zorganizowały dla mieszkańców i turystów jarmark bożonarodzeniowy. Dublin zaprasza nas na dziedziniec zamku. Zamek w Dublinie na czas świąt zmienia się w Christmas Castle!

Do zamku prowadzi droga, przy której, po obu stronach ustawione są choinki. Drzewka, jak żołnierze strzegą bram zamku! Przy bramie wita nas gardzista, życząc nam Wesołych Świąt!

Na dziedzińcu przed zamkiem ustawione są kramy ze świątecznymi podarkami. Stragany nie cieszą się zainteresowaniem… Kolejki ustawiają się do straganu z grzanym winem i piwem, Welcome to Ireland 🍻. Cena za winiaka to 5 € (21,40 zł)! Grzaniec leje się do kartonowych kubków na kawę, a piwo do plastików… Nie ma świątecznych kubków, które moglibyśmy dołączyć do kolekcji 😞!

Na rusztach smaży się kiełbasianek 🌭😋…

Mali i duzi mogą karnąć się na karuzeli. Przejażdżka karuzelą kosztuje 3 € (12,85 zł) Plac rozbrzmiewa świąteczną muzyką…

Karuzela na jarmarku bożonarodzeniowym w Dublinie.
Karuzela… Dla małych i dużych…

Hej kolęda, kolęda!

Zamek w Dublinie ma prezent dla wszystkich odwiedzających jarmark bożonarodzeniowy. W czasie trwania jarmarku zwiedzanie zamku jest darmowe! Zaoszczędzone 16 € (68,50 zł) – przepijemy ☺️!

W zamku animatorzy śpiewają kolędy, przybliżają nam irlandzkie świąteczne tradycje. Każda sala przystrojona jest świątecznym drzewkiem, a w sali jadalnej czekana nas tradycyjny świąteczny obiad… turkey and ham 🍗🍖…

Jarmark w Dublinie otwarty został dość późno, bo dopiero 12 grudnia i potrwa do 20 grudnia. Jarmark można odwiedzać codziennie w godzinach od 12 do 20!

Dubliński market, jest jednym z lepszych na którym do tej pory byliśmy… W całym mieście czuje się świąteczną atmosferę…

W Dublinie na bożonarodzeniowym jarmarku jest fajnie! W Dublinie na bożonarodzeniowym jarmarku jest świątecznie!


Nasza ocena: 🎅🎅🎅🎅🎅
Blogerzy podróżniczy życzą swoim czytelnikom Wesołych Świąt.
Szczęśliwości

Wesołych Świąt 🎅🏻🎄❗

O Autorze

Nie pamiętam kiedy podróżowanie stało się moją pasją... Plecak i paszport zawsze trzymam pod ręką. Kilkutygodniowy GIGANT, city break? Zawsze jestem na TAK!

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.