Menu

Nie lubisz hoteli. Brakuje Ci prywatności w hostelach. Airbnb to rozwiązanie dla Ciebie! Serwis Airbnb pośredniczy w wynajmie prywatnych mieszkań, domów lub pokoi. Jest to ciekawe rozwiązanie, znacznie tańsze od pokoju w hotelu.

Airbnb cały dla rodzin!

Airbnb to świetna alternatywa dla grupy przyjaciół czy rodzin z dziećmi.

Do dyspozycji mamy cały apartament w cenie pokoju hotelowego. Zazwyczaj mieszkania są w pełni urządzone. Do dyspozycji mamy pralkę, wyposażoną kuchnię, a turyści którzy byli przed nami na pewno zostawili kawę i herbatę!

Zdarza się, że wynajmujący odbierze nas z lotniska czy z dworca kolejowego. Taka miła niespodzianka zastała nas w Scicli na Sycylii. Pani odebrała nas z dworca, a w mieszkaniu czekały na nas świeże owoce i sycylijskie przysmaki – cannoli siciliani 😋!

Wynajmując prywatne kwatery możemy spojrzeć na odwiedzane miejsca oczami ich mieszkańców. Trzymając klucze do mieszkania w kieszeni czujemy się trochę jak tubylcy!

Najlepsze oferty są na…
booking.com

Mroczna strona Airbnb

Airbnb ma też swoja mroczną stronę. Masowa turystyka pozbawia lokalny rynek nieruchomości, które w normalnych warunkach mogłyby być wynajmowane mieszkańcom. Wzrastają też ceny wynajmu. Z taką sytuacją od lat walczy Barcelona , którą każdego roku odwiedza ponad 9 milionów turystów. W stolicy Katalonii są całe kamienice przeznaczone pod krótkoterminowy wynajem dla turystów…

My korzystamy zarówno z hoteli, hosteli jak i kwater prywatnych… Jeżeli chcemy wspomóc lokalną społeczność i zaoszczędzić pieniądze to warto przemyśleć opcję wynajmu pokoju u rodziny. Tak też zrobimy planując nasze kolejne Giganty!

Bloki w Kijowie.
Jak w domu 😁

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.