Menu

Lecimy do Meksyku a właściwie do Meksykańskich Stanów Zjednoczonych (hiszp. Estados Unidos Mexicanos). Meksyk to państwo w Ameryce Północnej, które sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).

Meksyk zajmuje powierzchnię prawie 2 mln km², co daje mu pod tym względem 14 miejsce na świecie. Z prawie 117 mln mieszkańców jest 11 krajem pod względem liczby ludności. Meksyk jest federacją 31 stanów i Dystryktu Federalnego, w którego skład wchodzi stolica – miasto Meksyk – jedno z najgęściej zaludnionych miast na świecie.

Co powinniśmy wiedzieć o Meksyku, zanim zaczniemy się pakować?

FlagaFlaga Meksyku
Waluta MXN ($ lub Mex$) – peso meksykańskie
1 peso = 100 centavo
10 MXN ≈ 1,90 PLN
Język Hiszpański oraz 63 języki indiańskie
Bez problemu dogadamy się po angielsku 🙂
Wymagane dokumentyPaszport ważny przez co najmniej 6 miesięcy
Różnica czasowa względem PolskiCancun -6h (brak podziału na czas letni i zimowy)
Meksyk -7h
La Paz -8h
Tijuana -9h
Stolica Meksyk
Największe miastoMeksyk
Religia dominującaKatolicyzm
Ustrój politycznyRepublika federalna

UWAGA❗
Meksyk ma wątpliwą przyjemność cieszyć się złą sławą. Mówi się o powszechnej korupcji wśród policjantów i urzędników. Słyszy się o zabójstwach, porwaniach i zaginięciach turystów.


Meksyk z biurem podróży

Meksyk odwiedzamy we wrześniu 2016.

Dlaczemu cofamy się do 2016❓ W Meksyku znajduje się jeden z Siedmiu Nowych Cudów Świata – miasto założone przez MajówChichén Itzá… Zobaczenie wszystkich cudów to plan na nasze Giganty…

Meksyk, po Kubie, jest drugim państwem Ameryki Północnej, które wybieramy na naszego giganta. Plan jest taki, by nic nie robić i nic nie planować… Chcemy poleniuchować na plaży, posłuchać Mariachi i popić tequili… Na miejsce naszego nic-nie-robienia wybieramy karaibską plażę Playa del Carmen. W biurze podróży bierzemy pakiet – przelot i hotel all inclusive… O nic nie musimy się martwić!

Najlepsze oferty są na…
booking.com
Palmy na plaży w Meksyku.
Plaża Playa del Carmen

Zapraszamy Was na podróż do 2016 roku! Zapraszamy Was do Meksyku!

O Autorze

Nie pamiętam kiedy podróżowanie stało się moją pasją... Plecak i paszport zawsze trzymam pod ręką. Kilkutygodniowy GIGANT, city break? Zawsze jestem na TAK!

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.